Otworzyliśmy nowy Laser tag!

Dragon Laser Tag to obowiązkowa pozycja dla każdej kochającej niebanalną rozgrywkę osoby, która mieszka w Szczecinie lub po prostu się w nim aktualnie znajduje. To miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

 

Czym w ogóle jest laser tag?

To bezbolesna, bezkontaktowa odmiana paintballa, bazująca na rozgrywce przy użyciu niewidocznej wiązki laserowej. Idealna forma zabawy, praktycznie bez progu wiekowego.

 

 


Teren zabawy

 

Arena znajduje się w samym centrum miasta. Usytuowana jest przy ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3a(ulica prostopadła do 3. maja), czyli kilkaset metrów od Bramy Portowej. Teren Dragon Laser Taga jest wręcz ogromny. Dwie sale, VIP room i hol to przestrzeń 700 metrów kwadratowych!

 

 

Najważniejszą informacja dla klientów jest fakt, że do wyboru są dwie sale – w stylu miejskim i wojskowym. Na każdej gra się nieco inaczej i każda zbudowana została kładąc nacisk na trochę inne aspekty.

 

 

Znakiem firmowym sali miejskiej są podesty i tunele. Wymagają one kondycji na przyzwoitym poziomie, oraz dobrej sprawności fizycznej. To bardzo urozmaicona arena, której ułożenia – uwierzcie na słowo – nie będziecie w stanie przyswoić sobie podczas jednej czy dwóch gier! Tu jak ryby w wodzie powinni poczuć się nałogowi gracze komputerowi. Rozgrywka w sali miejskiej do złudzenia przypomina te z najpopularniejszych tytułów FPS.

 

Arena militarna to przede wszystkim korytarze. Tu liczy się refleks i spryt. Niełatwo jest znaleźć sobie miejsce, w którym można poczuć się bezpiecznie podczas obserwowania innych części sali. Brakuje podestów, ale pominięcie ich podczas budowy było celowe. Przeznaczona jest ona dla dzieci, dbając o ich bezpieczeństwo. Nie myślcie sobie jednak, że to nie jest miejsce dla dorosłych. Wręcz przeciwnie! Spora część klientów, którzy zdążyli już odwiedzić Dragon Laser Tag, wypowiada się o niej pochlebnie zaznaczając, że przy klimatycznej muzyce - nie widząc reszty uczestników- ciśnienie mocno idzie w górę a serce niemal rozrywa klatkę piersiową!

 

Obiekty na arenach przyozdobione zostały profesjonalnym graffiti, stworzonym przez najbardziej znanych szczecińskich artystów. Często podczas rozgrywki można się zdekoncentrować podziwiając te niebanalne malowidła ścienne. Największe jednak wrażenie robią grafiki umieszczone na klatce schodowej oraz w holu.

 

Teren przetestowali już znani Szczecinianie

 

W beta testingu sprzętu i sali miejskiej udział wzięli – napastnik szczecińskiej Pogoni – Łukasz Zwoliński, oraz muzyk – Damian Ukeje. Ten pierwszy z laser tagiem styczność miał po raz pierwszy w życiu - Wrażenie bardzo pozytywne. Raz uczestniczyłem tylko w paintballu tradycyjnym, tak się składa, że też w firmie Dragon. Bardzo fajny pomysł, żeby coś takiego otworzyć w Szczecinie. - opowiada o swoich wrażeniach „Zwolak”. Co mu się najbardziej podobało? - Arena. Było dużo możliwości. Można było się ukryć, trochę poczołgać, przykucnąć, pochodzić po schodach, pochodzić po górze! Jest wszechstronna i duża, można spokojnie zagrać większą liczbą osób. Bardzo fajna zabawa!

 

 

 

W bliźniaczym tonie wypowiada się Damian Ukeje, laureat pierwszej edycji programu „The voice of Poland”. On również wychwala walory samej areny, ale największy nacisk kładzie na odczucia jakie nim targały podczas rozgrywki: Bardzo podobało mi się to, że miałem wrażenie – to było bardzo dziwne uczucie – że jestem w grze komputerowej a z drugiej strony mocno realistyczne było to co się działo. To spowodowało, że od razu serducho szybciej biło i każdy po 20 minutach rozgrywki wychodzi zmasakrowany wręcz. Niemniej jednak bardzo fajne jest to, że człowiek zapomina o bożym świecie. Liczy się przede wszystkim, żeby dobrze wypaść w rozgrywce – to jest najfajniejsze w tym wszystkim. - Damian złożył też deklarację, którą – zgadujemy w ciemno – powtórzy większość przyszłych uczestników zabawy na Dragon Laser Tagu - Na początku myślałem, że to nie będzie och, ach ale jestem po prostu wniebowzięty! Teraz jestem wielkim fanem i zaczynam chodzić regularnie. W Dragon Laser Tagu Ukeje będzie co chwilę!

 

Opcje rozgrywki

Istnieje wiele możliwości rozgrywki. Trudno wręcz wyliczyć wszystkie. Uczestnicy mogą zagrać death match, lub w bardziej paintballowym stylu – o przejęcie flagi. Istnieją dwa typy broni – snajperska oraz karabin. Każdą z nich można jednak modyfikować w dowolny sposób – od ilości nabojów, przez przerwę czasową między kolejnymi wystrzałami, po zasięg wiązki. Każdy uczestnik może również wcielić się w jedną z ról – komandora, snajpera, żołnierza lub medyka. Broń posiada również opcję granatu, który jednocześnie trafia kilka osób, jeśli stoją oni w niedalekiej od siebie odległości.

Czujniki, zbierające wiązkę laserową, umieszczone zostały na kaskach(360 stopni) co daje możliwość klasycznego „head shoota” oraz w broni. Eliminuje to możliwość schowania się bez ryzyka zestrzelenia.

 

Imprezy firmowe, urodziny, wieczory kawalerskie

 

Dragon Laser Tag to idealne miejsce na zorganizowanie imprezy firmowej, urodzin, wieczorów kawalerskich czy panieńskich i innych zorganizowanych wyjść. Na obiekcie znajduje się VIP ROOM, który spokojnie pomieści 50-60 osób, a nawet więcej!

 

Copyright Dragon © 2019 | Wykonanie MINDFLOW Multimedia

DRAGON PAINTBALL Sp. z o. o. ul. Twardowskiego 18, 70-320 Szczecin